Sen Değilsin

Sen Değilsin

6 Ağustos 2018 0 Yazar: rumeysa sariarslan

Sen O Değilsin

Sen o değilsin, o kişi değilsin. Toplumun kafasında yarattığı kadın ya da erkek değilsin. Sen hangi aileden olduğun değilsin. Cebinde kaç para olduğu kadar değilsin. Eğitimin, işin, statün değilsin. Sen başarıların değilsin.

Sen sevdiğin ve sevildiğinsin. Doğada fütursuzca gezen bir canlısın. Sen karnını doyuransın. Sen sevişensin. Sen mutlu olan, sen üzülensin. Sen kavga eden, gücü yetmediği yerde pes edensin.

Yaşamın temelini bunlar üzerine kurmalısın.

Günlük hayatta, para ve güç üzerinde dönen bir dünyada tabiki mutlu olamazsın. Yeni bir sevgilin var çok mutlusun! Ne zamana kadar? O sevgili daha iyisini bulup seni terk edene kadar. Ya da sen daha sükseli bir eş bulunca, zaten anlaşamıyorduk diye kendine yalan söyleyene kadar. Ama sen mutlu olursun bu ihtimalde değil mi? Olamazsın. Karma diye bir şey var. O sevgili de daha sükselisini bulunca seni bırakacak.

İlişkiler de insanlar gibi toplumda dolaşımdadır. Olaylar asla ölmez. Sürekli kendini tekrar eder. Hikayeler yaşar, insanlar figürandır.

Sen kafanda yeni bir hikaye yaratırsın. Kendine o hikayede kahramanlık yazmışsındır. Aynı hikaye kendini yeniden yeniden yaşatmaya devam eder. Ve bu sefer sen aynı hikayedeki zarar gören kişi olursun. Çünkü roller sürekli değişmektedir. Daha iyiye gittiğinde ben artık o eski kişi değilim dersin. Neden çıkamıyorum bu karakterden! Neden çıkamıyorum aynı hikayeden! Haklısın aynı hikayedeki aynı kişi değilsin artık. Ama benzer hikayeler var der hayat.

Eskiden çok aldatıyordum, artık akıllandım, aldatan kişi değilim ben dersin. Kendimle gurur duyuyorum, akıllandım dersin. Hayata karşı şükran ve minnetle dolusundur. Kendi kendine akıllandığın için hiç aldatılmayacağına inanırsın. Çünkü buna gerek yoktur. Artık sadece mutlu olacaksındır. Ama hayatta işler öyle yürümez. Çok güvendiğin, hiç beklemediğin ama ne kadar da çok zaman geçirdiğin kişiyi bir başkasıyla yakalarsın. Karma budur işte. Karmada işlerin ters mi düz mü gideceğine sen karar veremezsin. Topluma kattığın her şey sana geri döner. Adrese iade olur. Ve bunu takip edebileceğin bir formül de yoktur. Senden çok önce başlamıştır karma.

Ondan sonra doğadaki her canlıya hoyrat, bencil ve egoist yaklaşıp neden benim istediğim olmuyor, neden ben mutlu olamıyorum, neden herkes bu kadar kötü diye sorgulama. Çok büyük bir sitemde, kontrolün altında olmayan binlerce parametrenin içinde yüzüyorsun. Sen iyiysen bu sefer yapayalnız kalıp, dingin bir hayatı deneyimliyorsun. Belki bir gün senin gibi başka bir yalnızı etki alanında bulursun. Kim bilir. 

**

Metni beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Ayrıca yorumlarınızı bekliyorum. Benzer başka bir yazım için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Kasım’da Aşk Başkadır

Benzer başka bir yazım için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Hayat Sürprizlerle Dolu!

Benzer başka bir yazım için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Güzel Bir Gün!

Benzer başka bir yazım için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Sonbahar!

Benzer başka bir yazım için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Hayat Nedir?

Benzer başka bir yazım için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Her Şey Klasik Başlar!

Benzer başka bir yazım için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Kimsenin Olmadığı Kapının Önü