HAKKINDA

 

Hakkında

Hakkında

Hakkında kısmına hoş geldiniz. Hayatımızın çoğunu bir sis perdesi ardından yaşıyoruz. Kişisel aydınlanmamızı yaşayacak kadar şanslı ve gelişime açık biriysek, hayatın daha gerçek bir versiyonunu keşfediyoruz. İşte bu gerçeklik daha ne kadar öteye ulaşabilir! Bu konu hakkında  meraklanıyorum. Bu merakı birlikte paylaşalım, keşfedelim ve en güzelini, en iyiyi deneyimleyelim!

Bu amaçla yola çıktım ve kendi gerçeğim hakkında yeni şeyler keşfettim. Şimdi kendimi bildim bileli yaptığım gibi hayatımın büyük çoğunluğunu yazarak, kendi yazdıklarımı kamera karşısında oynayarak geçiriyorum. Sizi de macerama ortak olmaya beklerim!

Hakkında ; Rümeysa Sarıarslan Bursa’nın Gemlik İlçesinde 1988 yılı 2 Ocak tarihinde dünyaya geldi. 2004 yılında İstanbul’a yerleşti. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunudur. Bir süre şehir plancısı ve gayrimenkul değerleme uzmanı olarak çalıştı. Kamu sektöründe ve özel sektörde iş deneyimleri oldu. Daha sonra oyunculuk eğitimleri alarak sanata olan ilgisini profesyonel hayatına geçirmeye karar verdi. Halen oyunculuk alanında çalışmalarını sürdürmektedir. 

Yazarlığı hakkında ;11 yaşında yazar olmaya karar verdi. ilk olarak lise yıllarında okul gazetesinde yazılar yazdı. Daha sonra üniversite yıllarında iletişim kulübü aracılığıyla Sanayi-i Nefise dergisinde yazıları yayınlandı. Yine üniversite yıllarında amatör yayınlarda yazmaya devam etti. İlk romanını 2015 yılında yayınladı fakat istediği başarıyı yakalayamadı. O yıllarda romanı hakkında genç yazı ile röportaj yaptı. 2016 yılında bir süreliğine Genç Yazarlar Derneği yönetim kurulunda faaliyet gösterdi. 2018 yılında kendi adına internet sitesini ve Youtube kanalını kurdu. Bu kanalda kendi yazdığı metinlerden oyunlaştırdığı komik skeçleri yayınlamaya başladı. Sanatçı, 2020 yılında ekşi sözlük yazarlarının ilgisini çekmeyi başardı.

Oyunculuğu hakkında ; Lise yıllarında, şiir ve hikaye performanslarıyla, özel günlerde sunuculuğuyla hep sahnedeydi. Aynı zamanda ilk tiyatro eğitimini tiyatro kulübü aracılığıyla bu yıllarda aldı. Ayrıca üniversite yıllarında da tiyatro kulübü ile amatör olarak eğitim almaya devam etti ve sahnelenen 2 oyunda yer aldı. Bu sırada öğrencilik yıllarında televizyon dizilerinde yardımcı oyunculuk deneyimleri oldu. Daha sonra iş hayatı dönemlerinde 2016 yılında Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Temel Oyunculuk eğitimini tamamladı. Daha sonra 2018 yılında İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde Ayla Algan önderliğinde Kamera Önü Oyunculuğu eğitimi aldı. Ve Söz, Gülperi, Jet Sosyete gibi çeşitli dizilerde yer aldı. Korku Takvimi İsimli filmde Ebru Karakterine hayat verdi. Ayrıca Yemin isimli televizyon dizisinde Hacer karakterine hayat verdi. İmdb sayfası için tıklayınız.