KONUK YAZAR OL!

KONUK YAZAR OL!

20 Şubat 2021 2 Yazar: rumeysa sariarslan

Konuk yazar olarak sitemize dahil olmak isteyenlerin başvurularını info@rumeysasariarslan.com mail adresimize bekliyoruz.

Konuk yazar ol! Sitemiz yıllardır hikayeler, denemeler, aktüel konular, film, dizi, kitap listeleri, eğlenceli videolar gibi ilgi alanlarında bloglar yayınlamaktadır. Şimdi ise ağımızı büyütmek adına konuk yazar kategorisi açmaya ve dileyen internet sitesi sahibi blog yazarlarıyla karşılıklı işbirliği yapmaya karar verdik.

Ve konuk yazar olmak için yapmanız gerekenler;

  • En az 300 kelimelik daha önce kendi siteniz de dahil hiç bir yerde yayınlanmamış bir blog yazınızın olması gerekmektedir.
  • Metnin tamamının orijinal olması ve telif hakkı ihlaline sebep olacak içerik bulundurmaması, (Bu bakımdan metniniz kontrol edilecektir.) gerekmektedir.
  • Son olarak en az iki adet kendi sitenize yönlendiren link yerleştirmelisiniz. Reklamınızı dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.
  • Bir veya iki adet görselle metninizi destekleyebilirsiniz.
Konuk yazar başvurunuz değerlendirildikten sonra size e-posta yoluyla dönüş yapılacaktır.

Değerlendirdiğimiz metniniz için seo uygunluğu ve biçim-imla düzenlemesi gerekli görülebilir. Bu durumda siteye uygun hale gelmesi için bilginiz dahilinde düzeltmeler yapılabilir. Ayrıca metninize bir görsel eklemediyseniz görsel çalışması tarafımızdan tamamlanacaktır. Yazınız eğer sitede kullanılan kategorilere hitap ediyorsa hem konuk yazar kategorisine hem de hitap ettiği diğer kategoriye dahil edilecektir.

Son olarak, eğer bir blog siteniz yoksa veya herhangi bir yerde yazmıyorsanız bile, sosyal medya hesaplarınıza link vererek konuk yazar olabilirsiniz. Hala bir yerde yazınız yayınlanmadıysa burada yayınlamaktan zevk duyarız. Sevgilerimizle.

Site ile ilgili bilgi almak için linke tıklayınız.

Hakkında ;

Rümeysa Sarıarslan Bursa’nın Gemlik İlçesinde 1987 yılı 1 Aralık tarihinde dünyaya geldi. 2004 yılında İstanbul’a yerleşti. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunudur. Bir süre şehir plancısı ve gayrimenkul değerleme uzmanı olarak çalıştı. Kamu sektöründe ve özel sektörde iş deneyimleri oldu. Daha sonra oyunculuk eğitimleri alarak sanata olan ilgisini profesyonel hayatına geçirmeye karar verdi. Halen oyunculuk alanında çalışmalarını sürdürmektedir. 

Yazarlığı hakkında ;11 yaşında yazar olmaya karar verdi. Lise yıllarında okul gazetesinde yazılar yazdı. Üniversitede İletişim kulübü aracılığıyla Sanayi-i Nefise dergisinde yazıları yayınlandı. Yine üniversite yıllarında amatör yayınlarda yazmaya devam etti. İlk romanını 2015 yılında yayınladı fakat istediği başarıyı yakalayamadı. Romanı hakkında genç yazı ile röportaj yaptı. 2016 yılında bir süreliğine Genç Yazarlar Derneği yönetim kurulunda faaliyet gösterdi. 2018 yılında kendi adına internet sitesini ve Youtube kanalını kurdu. Bu kanalda kendi yazdığı metinlerden oyunlaştırdığı komik skeçleri yayınlamaktadır. 2020 yılında ekşi sözlük yazarlarının ilgisini çekmeyi başardı.

Oyunculuğu hakkında ; Lise yıllarında, şiir ve hikaye performanslarıyla, özel günlerde sunuculuğuyla hep sahnedeydi. İlk tiyatro eğitimini tiyatro kulübü aracılığıyla bu yıllarda aldı. Üniversite yıllarında ise tiyatro kulübü ile eğitim almaya devam etti ve sahnelenen 2 oyunda yer aldı. Öğrencilik yıllarında televizyon dizilerinde yardımcı oyunculuk deneyimleri oldu. 2016 yılında Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Temel Oyunculuk eğitimini tamamladı. Daha sonra 2018 yılında İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde Ayla Algan önderliğinde Kamera Önü Oyunculuğu eğitimi aldı. Söz, Gülperi, Jet Sosyete gibi çeşitli dizilerde yer aldı. Korku Takvimi İsimli filmde Ebru Karakterine hayat verdi. Yemin isimli televizyon dizisinde Hacer karakterine hayat verdi. İmdb sayfası için tıklayınız.

2020 yılında Oda Tiyatrosu‘na dahil oldu. İlk olarak Meyhane’de isimli oyunda yer aldı. Sinema, televizyon ve tiyatro alanındaki çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdürmektedir.