Yemin dizisi – Hacer

Yemin dizisi – Hacer

6 Ağustos 2023 0 Yazar: rumeysa sariarslan

Yemin dizisi oyuncu Rümeysa Sarıarslan bazı sahneleri aşağıdaki videoda bulabilirsiniz!

Yemin dizisi – 10 bölüm yer alan Hacer karakterinin can alıcı sahnelerinden bir performans izlemektesiniz. Bu kanalda günlük hayatımızdan ve içine düştüğümüz komik gerçeklerden ilham alarak, eğlenceli ve renkli içerikler paylaşacağım. Konular, kendi yazdığım metinlerle oyunculuk ve oyunlaştırma üzerine olacak. Umarım eğlenceli ve ilginç bir macera olur. Ayrıca izlediğiniz için teşekkür ederim.

Hakkında ; Rümeysa Sarıarslan Bursa’nın Gemlik İlçesinde 1988 yılı 2 Ocak tarihinde dünyaya geldi. 2004 yılında İstanbul’a yerleşti. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunudur. Bir süre şehir plancısı ve gayrimenkul değerleme uzmanı olarak çalıştı. Kamu sektöründe ve özel sektörde iş deneyimleri oldu. Daha sonra oyunculuk eğitimleri alarak sanata olan ilgisini profesyonel hayatına geçirmeye karar verdi. Halen oyunculuk alanında çalışmalarını sürdürmektedir. 

Yazarlığı hakkında ;11 yaşında yazar olmaya karar verdi. ilk olarak lise yıllarında okul gazetesinde yazılar yazdı. Daha sonra üniversite yıllarında iletişim kulübü aracılığıyla Sanayi-i Nefise dergisinde yazıları yayınlandı. Yine üniversite yıllarında amatör yayınlarda yazmaya devam etti. İlk romanını 2015 yılında yayınladı fakat istediği başarıyı yakalayamadı. O yıllarda romanı hakkında genç yazı ile röportaj yaptı. 2016 yılında bir süreliğine Genç Yazarlar Derneği yönetim kurulunda faaliyet gösterdi. 2018 yılında kendi adına internet sitesini ve Youtube kanalını kurdu. Bu kanalda kendi yazdığı metinlerden oyunlaştırdığı komik skeçleri yayınlamaya başladı. Sanatçı, 2020 yılında ekşi sözlük yazarlarının ilgisini çekmeyi başardı.

Oyunculuğu hakkında ; Lise yıllarında, şiir ve hikaye performanslarıyla, özel günlerde sunuculuğuyla hep sahnedeydi. Aynı zamanda ilk tiyatro eğitimini tiyatro kulübü aracılığıyla bu yıllarda aldı. Ayrıca üniversite yıllarında da tiyatro kulübü ile amatör olarak eğitim almaya devam etti ve sahnelenen 2 oyunda yer aldı. Bu sırada öğrencilik yıllarında televizyon dizilerinde yardımcı oyunculuk deneyimleri oldu. Daha sonra iş hayatı dönemlerinde 2016 yılında Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Temel Oyunculuk eğitimini tamamladı. Daha sonra 2018 yılında İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde Ayla Algan önderliğinde Kamera Önü Oyunculuğu eğitimi aldı. Ve Söz, Gülperi, Jet Sosyete gibi çeşitli dizilerde yer aldı. Korku Takvimi İsimli filmde Ebru Karakterine hayat verdi. Ayrıca Yemin isimli televizyon dizisinde Hacer karakterine hayat verdi. İmdb sayfası için tıklayınız.

Alternatif bir video izlemek için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

Covid oldum ben!

Telefon kapatmayı bilmeyenler – Hayatı telefona taşıyanlar!

Teşekkürler!